Az Egry József Általános Iskola több mint 1990 óta ad otthont a HKT programnak. A diákok azóta sikert sikerre halmoznak a megyei és az országos tanulmányi és más versenyeken. Nem volna hely felsorolni az elmúlt 20 év eredményeit. Csak az elmúlt 14 év évben elnyert díjakat mutatjuk be.

Katonáné Rosta Hedvig és a tanítványainak tanulmányi eredményei:

178 db. díj, 1-8. helyezés a városi, megyei, területi, országos versenyeken2000-2017 között magyar nyelv és irodalom, természetismeret, matematika, testnevelés tantárgyakból rendezett versenyeken.

2000-2001-es tanév (3. osztály: 5 helyezés) 2001-2002-es tanév (4. osztály: 8 helyezés)
Nyelvtan verseny Helyesírási verseny Nyelvész Anyanyelvi verseny Illyés Gyula vers-, és prózamondó verseny
Megyei 1. helyezés Városi 1. helyezés Megyei 1. helyezés
Országos 3. helyezés
Területi 1. helyezés
„Olvasás gyönyörűsége” verseny Mesemondó verseny Herman Ottó Természetismereti verseny „Balatoni mesék” mesemondó verseny
Megyei 1. helyezés Iskolai 1. helyezés Városi 3. helyezés Országos 5. helyezés Területi 1. 2. 3. helyezések
    „Olvasás gyönyörűsége” verseny  
Megyei 2. helyezés
 
2002-2003-as tanév (1. osztály: 3 helyezés ) 2004-2005-ös tanév (3. osztály: 2 helyezés)
Nyelvész Anyanyelvi verseny   Illyés Gyula vers-és prózamondó verseny Határon túli írók műveiből vers-és prózamondó verseny
Megyei 2. és 4. helyezések
Országos 4. helyezés
Területi 1. helyezés Területi 3. helyezés

 

 

2005-2006-os tanév (4. osztály: 8 helyezés) 2007-2008-as tanév (2. osztály: 8 helyezés)
Arany János Anyanyelvi verseny Nyelvész Anyanyelvi verseny Nyelvész Anyanyelvi verseny Helyesírási verseny
Országos 4. helyezés Megyei 4. helyezés Megyei 1. 2. helyezések
Országos 11. 15. helyezések
Városi 1. helyezés
Természetismereti verseny Mesemondó verseny „Gyöngybetűk” szépíró verseny Benedek Elek mesemondó verseny
Iskolai 1. helyezés Iskolai 1., 2. és 3. helyezések Városi 1. helyezés Városi 1. és 2. helyezések
Illyés Gyula vers-és prózamondó verseny Határon túli írók műveiből vers-és prózamondó verseny    
Területi 2. helyezés Közönség-díj
 
2008-2009-es tanév (3. osztály: 6 helyezés) 2009-2010-es tanév (4. osztály: 13 helyezés)
Nyelvész Anyanyelvi verseny Kazinczy Anyanyelvi verseny Országos Tudományos Diákkör (OTDK) verseny Arany János Anyanyelvi verseny
Megyei 2. 3. 7 helyezések Területi 1. és 2. helyezések Megyei 2. 3. helyezések
Területi 2. helyezés
Országos 2. helyezés
Országos 5. helyezés
Illyés Gyula vers-és prózamondó verseny   Nyelvész Anyanyelvi verseny Szövegértési verseny
Területi 1. helyezés Megyei 2., 4., 6. helyezések
Országos 11. helyezés
Területi 5. helyezés
  Helyesírási verseny „Szeretném, ha Keszthely…” fogalmazási verseny
Városi 2. helyezés Városi 1. helyezés
Illyés Gyula vers-és prózamondó verseny  
Területi Külön-díj

 

 

2010-2011-es tanév (1. osztály: 6 helyezés) 2011-2012-es tanév (2. osztály: 11 helyezés)
Nyelvész Anyanyelvi verseny Szövegértési verseny Nyelvész Anyanyelvi verseny Nyelvész Anyanyelvi Levelezős verseny
Megyei 3., 5., 7., 9. helyezések Területi 5. helyezés Megyei 1., 4., 7., 13. helyezések
Országos 7. helyezés
Országos 8. helyezés
„Bölcs bagoly” Anyanyelvi verseny   Kazinczy Anyanyelvi verseny Szövegértési verseny
Területi 1. helyezés Területi 1. 2. 5. helyezések Területi 1. helyezés
  „Gyöngybetűk” szépíró verseny  
Városi 1. helyezés
 
2012-2013-as tanév (3. osztály: 10 helyezés) 2013-2014-es tanév (4. osztály: 31 helyezés)
„Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Nyelvész Anyanyelvi verseny „Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Nyelvész Anyanyelvi verseny
Megyei 1. helyezés Országos 1. helyezés Megyei 2., 2., 2., 8. helyezések Országos 4. helyezés Megyei 1. helyezés Országos 6. helyezés Külön-díj Megyei 2., 7., 8. helyezések Országos 6. helyezés
Kazinczy Anyanyelvi verseny Szövegértő verseny Arany János Anyanyelvi verseny Tudásbajnokság Anyanyelvi verseny
Területi 1. 2. helyezések Területi 1. helyezés Országos 2., 3., 4., 5. helyezések Megyei 1., 2., 5., 6., 8., 9., 11. helyezések Országos 6. helyezés
    Kazinczy Anyanyelvi verseny Tudásbajnokság Természetismereti verseny
Területi 1., 2., 4. helyezések Megyei 1., 5., 8. helyezések Országos 4. helyezés
Herman Otto Természetismereti verseny Nyelvtan-helyesírási verseny
Országos 2., 2., 7. helyezések Területi 3. helyezés
„Természet csodái” verseny Szövegértő verseny
Külön-díj Területi 1. helyezés

 

 

2015-2016-os tanév (2. osztályosok: 11 helyezés) 2016-2017-es tanév (3. osztály: 25 helyezés)
„Gyöngybetűk” Szépíró verseny Nyelvész Anyanyelvi verseny „Bolyai” Anyanyelvi Csapatverseny Nyelvész Anyanyelvi verseny
Városi 1. helyezés Megyei 3. 6. helyezések Megyei 1. helyezés (2 csop.) Országos 16., 22. helyezés Megyei 1., 2., 3. helyezések Országos 12. helyezés
Kazinczy Anyanyelvi verseny „Keszthelyi értékek” honismereti verseny Illyés Gyula vers-, és prózamondó verseny Tudásbajnokság Anyanyelvi verseny
Területi 1., 2. helyezések Városi 3. hely Területi 1. helyezés Területi 3. 5. helyezések
„Szivárvány színű Balaton” rajzverseny Gergely–napi Művészeti Fesztivál: Kazinczy Anyanyelvi verseny Nyelvtan-helyesírási verseny
Városi 1., 2. hely Területi arany minősítés A legjobb rendezés díja Területi 1., 3. helyezések Városi 1. 2. helyezés
Iparművészet:   Bolyai Matematika Csapatverseny  
Területi 2. hely Megyei 8., 13. hely
  Kölyökatlétika Atlétika
Csapat, területi 1. hely Megyei 1. hely Egyéni, országos 1., 3., 6. hely Nemzetközi: 1., 1., 3. hely
 
2017-2018-es tanév (4. osztály, 1. félév: 10 helyezés)
„Bolyai” Anyanyelvi Csapatverseny Illyés Gyula vers-, és prózamondó verseny
Megyei 1. 3. helyezés Területi 1. helyezés
Kölyökatlétika Atlétika
Csapat, területi 2. hely Egyéni 1., 1., 1., 2., 2., 3. helyezés

 

 

Versenyeredmények dráma-színjátszás területén 1993-2008 között

Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál Gergely-napi Művészeti Találkozó
1993.
3.oszt.
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig:
Megyei arany minősítés
Területi arany minősítés
2007.
4.oszt.
Móra Ferenc: Hatrongyosi kakasok:
Területi arany minősítés
1997.
3.oszt.
Kányádi Sándor:Farkasűző furulya
Megyei arany minősítés
Területi arany minősítés
 
2000.
7. oszt.
azekas Mihály: Ludas Matyi
Megyei arany minősítés
Területi arany minősítés
Országos Külön-díj
2003.
10. oszt
Festival d’ italiano
Megyei arany minősítés
Területi arany minősítés
Országos arany minősítés
2002.
4. oszt.
Fehérló fia
Megyei arany minősítés
Területi arany minősítés
 
2007.
4. oszt.
Móra Ferenc: Hatrongyosi kakasok:
Megyei arany minősítés
Területi arany minősítés
 

 

dr. Benda József
bendajoska@gmail.com