Ajánlom figyelmébe Magyarország felelős állami, gazdasági, párt és egyházi vezetőinek!
|
Ez a program segíthet a magyar ifjúságban és a társadalomban rejlő életerő kibontakoztatásában,sokat szenvedett népünk boldogulásának elősegítésében.
A BIZALOM, AZ EGYÜTTMŰKÖDÉS, ÉS A TELJESÍTMÉNY szellemében.
ÖN SZERINT MI A MEGOLDÁS?
- Folytassuk tovább az egyéni érdekérvényesítést?
- Használjuk ki minden pozícióban helyzeti előnyünket?
- Büntessük, sarcoljuk és zsaroljuk egymást?
- Gyűlölködjünk, harcoljunk, alázzuk meg egymást, ahol lehet?
- Legyünk valahol mindig vesztesek?
- Uralkodjon az erőszak, az agresszió, a durvaság felettünk?
- Helyezzük működőképes alapokra társadalmi kapcsolatainkat?
- Tegyük élhetőbbé országunkat?
- Gyakoroljunk megértést, méltányosságot?
- Erősítsük a kölcsönös tisztelet, megbecsülés, bizalom értékeit?
- Kövessük az európai országok polgári értékrendjét?
- Lépjünk be az eredményesek, sikeresek, versenyképesek táborába?
ÚJ GONDOLKODÁST ÉS MEGOLDÁST KÍNÁLUNK!
A 25 éves kutató-fejlesztő munkával kidolgozott, iskola- és társadalompedagógiai mozgalmat, amely sok száz iskolában, településen bizonyította eredményességét.
Erről a paradigmaváltásról szól "A Harmadik Évezred pedagógiája!"
Országunk felzárkózása az európai kultúrákhoz, az új tudásközpontú társadalom felépítése nem alapulhat a nálunk szokásos, kikényszerített engedelmességen, a gyerekek megszégyenítésén, amit a mai iskoláink tömegesen alkalmaznak.
Ezt pedig nem lehet a gyerekeket passzivitásra, befogadásra kényszerítve, a kölcsönös segítségnyújtást büntetve elérni! Az új pedagógia nem alapulhat a szervezeti erőszakra, csak az érdekeltek bevonásával kialakított értelmes rendre. A modern tudásalapú társadalmak jogelvű és a partnerkapcsolatokra építő rendjére.
Ennek az eszmerendszernek a technológiai ki dolgozottságú letéteményese a több mint huszonöt éves múltra visszatekintő, szabadalmi oltalom alatt álló Humanisztikus Kooperatív Tanulás pedagógiája. |
A felnőtt társadalomban a konszenzusra épülő szabályalkotás (és a szabályok betartása) a közmoralitás alapja, amely a társadalmi tőke egyik legfontabb alkotó eleme, a gazdasági folyamatok erő forrása. Hasonlóképpen ez és csak ez lehet az alapja az iskolák harmonikus működésének is.
Olyan iskolai nevelésre van tehát szükség, amely képes a tanulási környezetet a személyek közötti bizalom és együttmuködés, a szeretetkapcsolatok alapjára építeni.
Új valóság születik
Az évezred egyik, már részeiben működő, önfejlesztő iskolamodelljéről van szó, amely az elméleti megalapozást követően ezernél több iskolai osztályban állta ki a gyakorlati megvalósítás próbáját, és technológiai pontossággal kidolgozott választ ad korunk legfontosabb kihívásaira.
A személyesen megtapasztalt és sok ezer munkaórában részleteiben is kidolgozott együttműködési készség rendkívül hatékonyan fejleszti mind az intellektuális képességeket, mind a társas kompetenciákat. |
|
A reprezentatív szociológiai vizsgálatok szerint a gyerekek családi háttere meghatározza iskolai előmenetelüket, és a társas kapcsolataikat. Az előnyös helyzetet előnyösebbé, a hátrányost hátrányosabbá teszi. A tanulmányozott sok száz HKT osztályokban azonban gyökeresen más folyamatok érvényesülnek mint a hagyományos iskolákban! |
- A gyermekek közötti társadalmi szakadék nem növekszik, hanem bizonyíthatóan csökken, mint ahogy az más európai országok intézményszerében, hasonló okok miatt, tapasztalható. Ugyanis az eltérő társadalmi háttterű személyiségek fejlődési szükségeleteinek támogatására alkalmas a szemléletete, a szervezeti felépítése, módszerekei és eljárásai.
- Jelentős mértékben javítja a tanulmányi eredményeket.
- A családi háttéről függetlenül – jobban szeretnek iskolába járni és eredményesebben tanulnak.
- Társas kapcsolataik, mind a kortársak, mind a felnőttek (pedagógusok, szülők!) irányában, bizonyíthatóan fejlődnek. Föl sem merül körükban a máshol erőteljesen megjelenő pedagógus és iskolaellenes agresszió.
- Alkalmas arra hogy erősítse az iskolával, a felnőttekkel, a társakkal szembeni bizalmat.
- Énképük, értékrendjük a tolerancia, az elfogadás és a szeretet irányába változik. Vagyis a program képes a társadalmi szegregáció ellensúlyozására.
- Vagyis egy bevált, eredményes technológia, amely komplex módon alakítja át a helyi nevelési és mikrotársadalmi folyamatokat (iskola, szülői közösség).
- Az iskolák szervezeti kultúrájának átalakítása a HKT® programmal tehát az esélyegyenlőség növelésének járható útja.